Czy to retest, czy to już regresja?

Czy to retest, czy to już regresja?

Poziom trudności
1/5

Jako tester spotkasz się bardzo często z pojęciem retestu i regresji. Na rozmowach o pracę bardzo często pada pytanie o różnicę między regresją a retestami. I cóż mogę powiedzieć, oczekiwanie jest jedno: szybka i bezbłędna odpowiedź. Poniżej skondensowana wiedza, bez której się nie obejdziesz podczas pracy jako tester:

Co to jest retest

Po usunięciu wykrytych wcześniej usterek, wykonuje się ponownie przypadki testowe, które zakończyły się poprzednio niepowodzeniem właśnie przez te wady. Takie powtórne testy wcześniej wykonywanych przypadków testowych nazywamy retestem. Sam przedrostek „re” oznacza ponownie coś zrobić (np. reużycie), stąd też pojawia się słowo retest oznaczające ponowne wykonanie testu.

Co to jest regresja

Jest niczym innym jak zapewnieniem, że istniejące funkcje działają poprawnie w dalszym ciągu. Mogą być pełnym lub częściowym wyborem już wcześniej wykonanych przypadków testowych. Regresję definiuje się jako rodzaj testowania oprogramowania w celu potwierdzenia, że zmiana kodu nie wpłynęła negatywnie na już istniejące funkcje. Zapewnia to, że stary kod nadal działa po wprowadzeniu najnowszych zmian.

Czy to restest czy może już regresja?

Retest

Regresja

Mam dzieje, że rozwiałem wszelkie wątpliwości, czym różnią się te dwa rodzaje testów i teraz, choć oba zaczynają się do „re”, nie sprawią problemu ani w codziennej pracy, ani podczas rozmowy.

Dodaj komentarz