Top 10: prezent dla testera

10 przykładowych rzeczy, idealnych na prezent dla testera – od podstawowych elementów wykorzystywanych w pracy do ciekawych gadżetów.

Top 10 prezentów dla testera

Top 10 prezentów dla testera


Tym razem dość nietypowy artykuł, gdyż nie będzie bezpośrednio związany z rozwiązaniami technicznymi, czy stosowanymi technologiami. Z racji, że mamy już długo wyczekiwany okres Mikołajowo-Świąteczny, zdecydowaliśmy na zaprezentowanie Wam top 10 w kategorii prezent dla testera! Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na prezent dla swojej dziewczyny, chłopaka, żony, męża, siostry, brata, którzy zajmują się testowaniem — koniecznie przeczytaj! 

Klawiatura mechaniczna

Nasze zestawienie zaczynamy od klawiatury mechanicznej. Każdy tester używa tego przez kilka do kilkunastu godzin dziennie, a w tym czasie wciska kilka lub nawet kilkadziesiąt tysięcy klawiszy! Oczywiście można powiedzieć, że przecież klawiaturę ma każdy laptop. Owszem, może i ma, ale jest to zwykła klawiatura membranowa. Komfort pisania na klawiaturze mechanicznej jest nieporównywalnie lepszy.

Dodatkowo można dobrać ją specjalnie do naszych wymagań, dzięki różnym rodzajom przełączników stosowanych w tych klawiaturach, mają one różne charakterystyki— od głośnych po ciche, od dużego skoku przycisku po mały, a także od lekkich po cięższe. Jak widać każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo klawiatury mechaniczne są dużo bardziej wytrzymałe niż membranowe wersje, a dodatkowo, przy awarii danego klawisza, można wymienić dany przełącznik. Jest to także świetny wybór dla graczy, dlatego nawet po godzinach pracy może się przydać :D. Ciekawą propzycją są też tzw. płaskie klawiatury mechaniczne, które swoim wyglądem przypominają te z laptopa. Jest to z reguły większy wydatek, bliższy raczej górnej granicy cenowej. Dodatkowym plusem jest fakt, że większość takich klawiatur posiada wbudwoane podświetlenie w dowolnym kolorze, dzięki czemu nawet praca w nocy nie jest problemem. Ceny wahają się w granicach 100zł do 600zł.

Klawiatura mechaniczna stylizowana na maszynę do pisania

Ten akapit trajtuje o specjalnej wersji klawiatury mechanicznej, która jest stylizowana na klawiaturę z maszyny do pisania. Jeśli ktoś jest fanem retro, a dodatkowo lubi nowe technologie to może to być dla niego idealnym prezentem. Ponadto świetnie może się wkomponować w każde tzw. loftowe wnętrze. Najtańsze modele można kupić poniżej 100zł, lecz ich jedyną stylizacją są okrągłe klawisze, natomiast powyżej 300zł można znaleźć już naprawdę fajne modele, z Qwerkywriter S na czele za 250$.

Qwerky writer - klawiatura mechniczna
Qwerky writer – klawiatura mechniczna

Słuchawki bluetooth

Wbrew pozorom słuchawki to nieodzowny element używany przez każdego testera. Pozwala on na odizolowanie się od środowiska zewnętrznego, od wszystkich hałasów. Dodatkowo odpowiednia muzyka pozwala skupić się w 100% na konkretnym temacie. Słuchawki bezprzewodowe mają ten plus, że redukują ilość kabli na biurku (których i tak jest dużo), a także pozwalają wstać od biurka bez zdejmowania ich z uszu. Droższe modele mają wbudowaną redukcję hałasu. Jest to nic innego, jak fala dźwiękowa o przeciwnej amplitudzie, dzięki czemu większość z hałasów z zewnątrz nawet do nas nie dociera. Jednak użytkowanie takich słuchawek wymaga przyzwyczajenia. Jeśli już będziecie wybierać słuchawki, koniecznie muszą być to słuchawki nauszne. Co ciekawe w rozsądnych widełkach cenowych można znaleźć przyzwoite modele znanych producentów, takie jak na przykład JBL, Sony, Marshall, JVC, Bose. Z tańszych modeli polecamy JBL T450BT.

Sensowne modele takich słuchawek kosztują w zakresie od ok. 150zł za modele dla mniej wymagających, aż do kilku tysięcy złotych za sprzęt klasy premium.

Gumowa kaczuszka

Rubber duck debugging. Większość z Was pewnie słyszała, część używała :). Otóż nie chodzi tu wcale o kąpiel :D. W świecie IT znana jest tzw. metoda gumowej kaczuszki, opiera się, w wielkim skrócie, na myśleniu na głos. W momencie, kiedy trafimy na problem, z którym mamy trudności w znalezieniu rozwiązania, staramy się wytłumaczyć komuś dokładnie co i jak. Jednak problem jest taki, że przeważnie nie ma komu, gdyż każdy rozwiązuje swoje zadania. I tu przychodzi z pomocą gumowa kaczuszka. Możemy na spokojnie opowiedzieć jej, jak daną rzecz zrobiliśmy, krok po kroku. I, pomimo że ta kaczuszka nic nam nie odpowie, mamy wielokrotnie większe szanse, że znajdujemy sami rozwiązanie! Oczywiście nie musi to być kaczuszka, ale nazwa metody zobowiązuje…

Dlatego nie pozwólmy, żeby na biurku u testera stało jakieś brzydkie kaczątko! Jeśli mieszkamy w San Marino, możemy udać się specjalnego sklepu z gumowymi kaczuszkami — San Marino Duck Store. Jeśli nie, zostają nam głównie zakupy przez internet. Ceny za najtańsze modele to zaledwie kilka złotych do około 150zł, za kaczuszki tzw. tematyczne.

www.sanmarinoduckstore.net
www.sanmarinoduckstore.net

Kubek z podgrzewaczem albo podgrzewacz

Kawa, kawa, kawa, kawa. No ewentualnie herbata, a może i yerba. W każdym razie musi być ciepła. Więc robimy kawę, znajdujemy problem, rozwiązujemy go, chcemy pić kawę i… kawa zimna. Dobrym rozwiązaniem tego problemu są różne podgrzewacze biurkowe. Często są to wersje zasilane z gniazda USB, dzięki czemu możemy używać ich zawsze z laptopem, niezależnie czy mamy akurat dostęp do prądu, czy nie. Istnieją różne wersje podgrzewaczy, od wersji mikrolodówek (z dodatkową opcją grzania), przez podstawki grzejące, aż po podgrzewane kubki. Na serwisach aukcyjnych znajduje się setki różnych podgrzewaczy. Ceny – w zależności od modelu – 20zł do 100zł.

Skarpety

Pomimo że skarpety jest to trywialny i może niezbyt oczekiwany prezent na święta, to myślę, że zestaw skarpet z odpowiednimi napisami bądź obrazkami związanymi z testowaniem, zawsze wywołają uśmiech na twarzy testera! Mogą to być kody binarne, ciekawe hasła, czy śmieszne obrazki. Ceny są różne, bo zaczynają się od kilkunastu złotych za parę, a sięgnąć mogą nawet ponad 100zł za komplet kilku par. Poszukaj i sprawdź, że nawet skarpety mogą być niebanalne! Modele za którymi warto się obejrzeć kosztują do 25zł.

Lego technics

Lego wbrew pozorom to nie jest prezent tylko dla dzieci, a z całą pewnością nie seria Lego Technics. Najtańsze proste modele można kupić już za niecałe 100zł, a te droższe za około 2500 złotych, choć zdarzają się i modele po 5000 zł i droższe. Także rozrzut cenowy jest bardzo duży. Dlaczego jednak mogą być fajnym prezentem dla dorosłego, poważnego faceta? Bo nie są to zwykłe klocki, a ciekawe mechanizmy i konstrukcję, w wielu przypadkach połączone z elektroniką, dzięki czemu można, choć na te kilka chwil być konstruktorem na przykład samochodu! Dodatkowo pozwala cofnąć się, choć częściowo do młodych lat, kiedy to nieustannie budowaliśmy i rozbieraliśmy budowle z klocków.

Koszulka z napisem

Każdy ma swoją ulubioną koszulkę. Najczęściej wcale nie chodzi o to, że jest ona jakaś firmowa czy bardzo droga. Przeważnie chodzi o fakt, że dostaliśmy ją od kogoś, a dodatkowego smaczku dodaje fakt, że ma fajną grafikę lub napis. Z tego tez względu może się okazać naprawdę fajnym pomysłem na prezent dla testera. Jeśli nie znajdziemy naszej wymarzonej, zawsze możemy skorzystać z kreatorów na różnych stronach i zaprojektować tę jedyną, wyjątkową! Ceny zależą głównie od użytych materiałów oraz sklepu, ale spokojnie można je kupić już za około 50zł.

Mysz komputerowa

Mysz komputerowa to obok klawiatur, najczęściej używana rzecz przez osobę pracującą na komputerze. Z tego też względu jest to fajny pomysł na prezent. W myszkach mamy przeogromny wybór, gdyż możemy wybierać pomiędzy wariantami optycznymi, laserowymi, przewodowe, bezprzewodowe, z podświetleniem, z regulacją czułości, z dodatkowymi przyciskami czy w specjalnie opracowanym kształcie, który ma mniej obciążać nadgarstki. Jak widzimy, opcji jest sporo. Oczywiście odradzamy wybieranie modeli z najniższej półki, te można kupić już za 9 zł, jednak raczej nie sprawią radości, a na pewno nie na długo. Najdroższe modele również odradzamy, gdyż takie powinien sobie wybrać każdy indywidualnie — bo tu łatwo o wtopę, że nie będzie odpowiednia dla danej osoby. Polecamy modele ze średniej półki z podanego przedziału cenowego, gdyż wybór jest odpowiednio szeroki i na pewno coś znajdziecie. Pamiętajcie, jeśli osoba obdarowana jest jednocześnie graczem — obowiązkowo myszka musi być podświetlana! Koszt to 50zł – 300zł.

Drukarka 3D

Ostatni punkt to modne ostatnio drukarki 3D. Z racji ze w ostatnim czasie stały się one całkiem popularne, ich ceny również zeszły do akceptowalnych poziomów. Oczywiście na zagranicznych serwisach znajdziemy nawet jeszcze tańsze egzemplarze niż na naszym rynku, ale pomimo to polecamy drukarki z polskich dystrybucji. Dzięki temu mamy gwarancję, łatwy dostęp do pomocy technicznej oraz części dodatkowych lub zamiennych. A czy prezent będzie udany, to się na pewno dowiecie, gdy zobaczycie wydrukowaną kolekcję nowych postaci z gier, dziwne uchwyty oraz wiele innych rzeczy. Dzięki temu prezentowi każdy może się poczuć jak projektant! Budżet na taki prezent to od około 500zł do 5 tysięcy złotych.

Przedstawilismy Wam jedynie kilka możliwości na prezent dla testara, jednak ostateczna decyzja zależy w głównej mierze od indywidualnyc predyspozycji każdej osoby.

close

Newsletter